JAK ŘÍDIT OBYTNÉ AUTO

1)   Myslete na to, že nyní neřídíte svůj vůz, ale obytné auto, které je vyšší a širší. Pozor na okraj vozovky a možné překážky na silnici. Také pozor že auto je vysoké 2,3 m a dlouhé 7,5m!! Pozor tedy na stromy, kryté garáže, konstrukce mostů, či jejich osvětlení.

2)    Naše obytné auto má 6 převodových stupňů, prosíme řidiče, kteří budou řídit náš vůz, aby využívali rychlostní stupně tak, aby motor nepřetáčeli, či nepodtáčeli, do větších otáček. Příklad 4 rychlostní stupeň můžete řadit od 45 km/h, 5 rychlostní stupeň při rychlosti nad 70 km/h a 6 rychlostní stupeň využívejte pravidelně na dálnicích a silnicích 1. třídy pro ekonomickou jízdu. Šetříte tím nejen obytný vůz, ale i Vaši peněženku.

3)  Jezděte prosím nižší rychlostí, než jste zvyklí ve Vašem osobním vozidle, zejména na kruhových křižovatkách, v zatáčkách a na příjezdových cestách do kempů. Doporučujeme jezdit cca o 20-30 km/h nižší rychlostí. Předem si dobře naplánujte cestu, aby jste nebyly nepříjemně překvapeni situací, která Vám znemožní další plynulou jízdu (podjezdy do 3,1 m, úzké klikaté silnice a pod.).

4)  Stále prosím myslete na to, že řídíte těžké a velké auto do 3,5 tuny!

5)  Doporučujeme na dálnicích cestovní rychlost okolo 105-110km/hod. Také si dávejte pozor na boční vítr při předjíždění autobusů a kamionů. Při jízdě musí být všichni cestující připoutáni a všechna okna zavřena!

6)  Prosíme, přejíždějte opatrně všechny nerovnosti na vozovce, či přístupových cestách např. do kempů. Při parkování si dávejte pozor, raději požádejte spolujezdce, aby Vám ukázal při couvání, či jiném manévrování.

7)  Prosíme, abyste se k vybavení obytného auta, či karavanu chovali slušně. Pokud Vám nejde něco otevřít, či zapnout, pak neváhejte zavolat pronajímateli, rozhodně nic nedělejte silou.

8)  V obytném autě, či karavanu je zakazáno kouřit a doporučujeme se v nástavbě pohybovat bez obuvi.

9)  Před odchodem nezapomeňte zavřít všechna okna, veškerá dvířka a klíček jak od vozu, tak od karavanu.

10)  Při opuštění obytného auta  nezapomeňte vše vypnout i světla a zasunout markýzu. V žádném případě se nerozjíždějte s vysunutou markýzou, ani jen kousek na přejezd v kempu na jiné parkovací místo.